טיפול בגרד בעור

טיפול בגרד בעור

כל מה שצריך לדעת על טיפול בגרד בעור

גרד בעור זו תופעה מציקה ביותר. היא עלולה להופיע בשל סיבות שונות וגורמים משתנים. גירוי בעור עלול לגרום לאדמומיות בעור וכן לתחושת עקצוץ מציקה שפוגעת בהרגשה הכללית וביכולת לבצע פעולות יומיומיות פשוטות. במקרה בו סובל אדם מתופעה של גירוד בעור בצורה חריפה או משך זמן ממושך, הוא עשוי לתור אחר טיפול שיעניק לו פתרון לתחושה המציקה הזו. הסיבה להופעת הגרד בעור היא משתנה ועשויה להיות בשל מספר סיבות. גרד בעור עלול לנבוע ממחלה פנימית שיש לה ביטוי גם על העור. זו יכולה להיות תגובה אלרגית למזון או לחומר אליו נחשף האדם, גם שימוש בתרופה עלול לגרום לתוצאה של יובש וגרד. העור שלנו נועד להגן על גופנו והוא זקוק ללחות ולהזנה מתאימה. חסר בתנאים אלו עלול לפגוע בעור ולגרום לאודם ולגירוי.

 

מחלות עור

מחלות עור הן מחלות שכיחות בקרב האוכלוסייה.  גם מחלות עור ילדים עלולים לסבול ממחלת עור מציקה. תחושת חוסר הנוחות, האדמומיות והגרד המופיעים בסימפטומים עלולים לנבוע ממספר גורמים. הסיבה לגרד יכולה להיות פטריית עור. פטריות העור נוצרות על ידי דרמטוטיפים. הדרמטוטיפים אלו פטריות הצומחות באזור הקרני של העור. הן גורמות לנזק לתאי העור ומכאן תחושת הגרד והאדמומיות. הפטרת המוכרת והשכיחה ביותר בישראל זו פטרת המופיעה בכפות הרגליים. פטרת זו נוצרת בשל החום והלחות שקיימים בתוך נעל צבאים או נעל ספורט סגורה, באין אוורור לכף הרגל נוצרת סביבה מתאימה להתפתחות הפטרייה.

מחלת עור נוספת הגורמת לגרד זו הגרדת הנקראת בשם סקביאס. מחלה זו נוצרת בשל חדירה של חרק זעיר הנקרא בשםסרקופטס סקבי. הוא חודר לשכבת העור וגורם לגרד ולאודם. מדובר במחלה מדבקת שעלולה לעבור מאדם לאדם במגע וגם באמצעות בגדים או מצעים. הדבקות במחלה שכיחה בחורף בשל היותנו שעות ארוכות במבנים סגורים. וכן נפוצה יותר באזורים צפופי אוכלוסין. המחלה אינה מסוכנת אך גורמת לחוסר נוחות משמעותית.

טיפול בגדר בעור – כיצד?

מחלות העור השונות מביאות את האדם למצב של חוסר נוחות וגרד מציק. במקרים רבים יחפשו הסובלים ממחלות העור ומהגרד טיפול בגרד בעור. מרבית הטיפולים בגרד הם טיפוליים מקומיים וחיצוניים שנועדו להקל על הגרד ולהפחית את האדמומיות. שימוש בבגד נושם, קומפרס קר וכן מקלחות פושרות עשויות להקל על ההרגשה ולהפחית את הגרד. 

טיפול תרופתי לגרד בעור

בנוסף לטיפול המונע פעמים נוצר צורך לעשות שימוש ולמרוח משחה לגרד בעור, קיימות משחות שונות בעלות מרכיבים פעילים שההתוויה שלהן היא הרגעת העור ושיכוך תחושת הגרד. תכשיר להרגעת העור עשוי להקל באופן משמעותי על הסבל ועל הגרד ולעזור לאדם הסובל ממחלת עור לנהל אורח חיים רגיל ושגרתי למרות המחלה. חשוב לדעת כי בטרם משתמשים ומורחים קרם להרגעת העור יש לקרוא היטב את הוראות השימוש. שכן שימוש נכון לפי ההוראות של היצרן יגבירו את פעילות הקרם ויעשו את הטיפול לאפקטיבי. מריחה של קרם לגרד בעור תיעשה בצורה יסודית וסבלנית לצורך שיפור במצב. בהתאם למצב ולסיבת הגרד יומלץ של תכשיר לגרד בעור יעיל ככל האפשר.

יש מקרים בהם ימליץ רופא לעשות שימוש בטיפול תרופתי לצורך הקלה על הגרד. משחה סטרואידית עשויה להקל על הגרד ולהפחית אותו במידה רבה. גם בשימוש בתרופות אלו חשוב לעיין היטב בהוראות השימוש ולבצע את הטיפול על פיהן, בשביל לסייע להצלחת הטיפול ולהפחית תופעות לוואי שעלולות להופיע. במקרים אחרים ימליץ רופא לצרוך תרופה אנטיהיסטימינית. תרופה זו ניתנת בבליעה דרך הפה, וגם היא משפיעה לטובה ומסייעת לגוף לשלוט על הגרד. חשוב לדעת כי שמירה על העור ושימוש במוצרים עדינים ללא חומרי צבע וריח יסייעו בהגנה על העור. לכן חשוב לבחור סבונים, קרם לחות והזנה מתאימים לרגישות של העור שלכם. 

כליל חורש

כליל חורש

5 מתוך 5 מבוסס על 1 דירוגי לקוח
(חוות דעת לקוח 1)

55.0099.00

חובה להניח את המשחה בכל בית על מדף במטבח, כדי שתהא בהישג יד ! ייעוד: כאשר שורף בעור, יובש, שפשפות,

נקה
מק"ט: אין מידע
klil-hahoresh

תיאור מוצר

יעוד: כאשר שורף בעור, יובש, שפשפות, עקיצות, גירודים, חתכים בקצות האצבעות, מכות יבשות, בעיות מחומרי ניקוי, אודם ונפיחות באזור העפעפיים , לנגיעה בדברים רותחים, נפיחויות , להסרת קליפות עור יבש ומגרד, לגב, לכפות הידיים והרגליים, עוזר להקלה לאחר נפילות כואבות, לבעיות בשפתיים ופה.

תכונות: קוסמטי, עדין, מהיר פעולה, מרגיע, נספג טוב, מתאים לעור, מזין, ללא חומרים משמרים, ללא תוספים כימים.

להתזה של שמן חם, מגע עם אש וגופי חימום: להרטיב את המקום במים, ולמרוח בעדינות את המשחה על העור. המשחה תסלק את האדמומיות, תרגיע את המקום כך שאחרי שעה קלה לא יהיה כל סימן.

יובש עם פיצוצים בעור: יש להרטיב את העור במים ולעסות את המשחה כמה פעמים ביום – ערב ובוקר , אפשר גם בחבישה, או פלסטר, לשם מניעת הכתמת הבגדים.

שפשופים: מריחה קלה והספגתה בעור, אפשר לחבוש את המקום לאחר המריחה.

לעור הפנים: המשחה קוסמטית מאוד, מזינה, משווה לעור מראה צעיר. להספגה מהירה – יש להרטיב את העור ולעסות. המשחה תתנהג כמו קרם לחות לפנים, ותיספג מהר. טוב למרוח סרום 'אסתר' לפנים לפני מריחת המשחה, לשם טיפול בשכבות העמוקות של העור.

אודם באזור העפעפיים: עם תחילת הנפיחות והאודם יש למרוח את המשחה חיצונית מעל העפעף שלוש פעמים ביום.

עקיצות וגירודים: מוריד נפיחויות ומסלק גירודים, יש למרוח נקודתית על המקום הנפוח.

אחסון: יש לאחסן במקום מוצל או חשוך בטמפרטורת החדר.

מידע נוסף

משקל 80 kg

סקירה 1 על כליל חורש

  1. 5 מתוך 5

    :

    מוצר מצוין מאוד ממליץ הייתה לי עקיצה שלא עברה רק זה עזר

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סובלים מבעיות עור שונות?

מתמודדים עם דלקות בגידים ובשרירים?

 

התקשרו עכשיו