טיפול בטחורים

טיפול בטחורים

כל מה שצריך לדעת על טיפול בטחורים

אין ספק שבעיית הטחורים היא אחת מבעיות הבריאות המעיקות ביותר. התופעה נפוצה יותר בקרב נשים, אם כי ניתן למצוא גם לא מעט גברים אשר סובלים ממנה. ראשית כל, נבין מהם אותם טחורים ומה גורם להם. הטחורים נגרמים כתוצאה מבעיית ניקוז באחד מכלי הדם העוטפים את פי הטבעת. מדובר באיזור שמכיל רשת מסועפת של כלי דם צפופים, ולכן הוא מועד לבעיות. בעיית הניקוז גורמת להיווצרות של בליטה שיוצאת מפי הטבעת.

בעיית הטחורים עשויה להיות קלה או חמורה, כתלות בוריד בו היא נוצרת. במקרים קלים יותר, מדובר בוריד קטן, והבעיה תגרום לאי נוחות בלבד. במקרים חמורים יותר, של סתימה באחד מן הורידים המרכזיים, הטחורים עלולים לגרום לכאבים עזים שלא ניתן להתעלם מהם, ואף עלולים לגרום לקושי בישיבה וכתוצאה מכך לפגיעה חמורה בתפקוד. בכל מקרה, חשוב לדעת שקיים טיפול בטחורים וכן טיפול בפיסורה, כך שאין צורך להמשיך לסבול מהבעיה. עוד מידע על איך מטפלים בטחורים מסוגים שונים ניתן למצוא במאמר הבא.

 

טיפול בטחורים מדממים

כאשר בעיית הטחורים מתקדמת ולא מטופלת לאורך זמן, לעיתים עלול להופיע מצב של טחורים מדממים. חשוב להבין שלא תמיד דימום מפי הטבעת נגרם כתוצאה מטחורים. על פי רוב, דימום שנגרם כתוצאה מטחורים יהיה בצבע אדום עז. הורידים באיזור הרקטום מתנפחים, ולרוב מופיעה גם עצירות.

טיפול בטחורים מדממים או טיפול בעצירות כולל, ראשית כל, שתייה מרובה של מים ותזונה נכונה ועתירה בסיבים תזונתיים- פעולות אלה עשויות לסייע לגוף להפטר מחומרי הפסולת המצויים בו ביתר קלות. במידה ושיטות אלה לא עזרו, ניתן לנקות את הרקטום באמצעות נר המיועד לכך או באמצעות חוקן, ובכך להביא לפינוי מהיר של החומרים הלא רצויים שגרמו לסתימה. 

טיפול בכאבי טחורים

אחד מן התסמינים המובהקים ביותר של טחורים הינו הכאב העז הנלווה אליהם, במקרים רבים. אחת מן הצורות בהן עשויים בטחורים המכאיבים להופיע הינה טחורים פנימיים- טחורים אשר נגרמים כתוצאה מלחץ מתמשך בבטן. לעיתים הבעיה עשויה להופיע במהלך ההריון.

קיימות שיטות ביתיות וטבעיות שיכולות לשמש למטרת טיפול בטחורים פנימיים וכן טיפול בטחורים בהריון. ניתן לעשות אמבט חם וממושך (20 דקות לפחות), בתדירות של שלוש פעמים בשבוע. אם מופיעים כאבים בעת ישיבה, מומלץ להשתמש בכרית. עוד טיפול יעיל הוא ישיבה על קרח ארוז בשקית, אשר עשוי להרגיע את המקום. בנוסף לכך, על מנת שלא להחמיר את הבעיה, מומלץ להימנע ממאמץ יתר- לחץ בעת ישיבה על האסלה והרמת משאות כבדים.

טיפול ביתי בטחורים

חשוב לדעת כי כאשר מופיעים טחורים מכל סיבה שהיא, בהחלט יש מה לעשות. מעבר לטיפולים המוצעים על ידי הרפואה הקונבנציונלית, קיימים לא מעט טיפולים שניתן לעשות באופן ביתי כדי להקל על הבעיה ולפתור אותה.

אבמט חם המתבצע בתדירות גבוהה עשוי להוות תרופה לטחורים אשר עשויה להקל משמעותית על המצב, גם אם לא לפתור אותו לחלוטין. כדאי לשהות באמבט לא פחות מ-20 דקות, ולהקפיד על כך שטמפרטורת המים תהיה גבוהה.

בנוסף לכך, קיימות גם מגוון משחות לטיפול בטחורים המבוססות על רפואה טבעית. משחה לטיפול בטחורים ללא מרשם תכלול, על פי רוב, מבוססות על הרפואה ההומאופתית, אשר יכולות לסייע בעיקר להקלה והרגעה מקומית. קיימות גם תרופות טבעיות אותן נוטלים דרך הפה, אשר עקרון פעולתן הינו שיפור זרימת הדם בורידים ובכך הקלה על הסתימות אשר גרמו לטחורים.

עוד טיפול שעשוי להיות יעיל במקרים רבים הינו נרות לטחורים. ניתן למצוא נרות אשר יכולים לסייע הן לבעיית הכאבים, והן להאיץ את ריפוי הטחורים עם עצמם. עם זאת, כדאי לדעת כי הטיפול בנרות יעיל בעיקרי במקרים של הטחורים הפנימיים, ובמקרה של טחורים חיצוניים עדיף לעשות שימוש במשחה.

בכל מקרה, יש לציין כי טיפול ביתי בטחורים דורש סבלנות- לעיתים יש להמתין מספר שבועות עד לריפוי מלא. אם הטיפול הביתי לא הביא לשיפור תוך פרק זמן כזה, כדאי לפנות לרופא. 

תאנה

תאנה

55.0099.00

חובה להניח את המשחה בכל בית על מדף במטבח, כדי שתהא בהישג יד ! יעוד: לכאבים, שרפה והופעת דימום באזור פי

נקה
מק"ט: אין מידע
teena

תיאור מוצר

יעוד: לכאבים, שרפה והופעת דימום באזור פי הטבעת.

תכונות:  מרגיעה , נספגת טוב ומכווצת כלי דם, מקילה על המצב בהדרגה ודוחה את התופעה.

דרכי טיפול: לשימוש חיצוני, ומקומי.

בעיות בפי הטבעת:  יש למרוח עם כל כניסה לשירותים עד שמפסיק, למניעה יש למרוח 3-4 פעמים בשבוע.

וורידים: יש למרוח את המשחה על עור רטוב ולעסות בעדינות עד לספיגה מלאה, יש לחזור על דרך זו שלוש פעמים כאשר מורחים המשחה על מקום רטוב או מוסיפים מים ביד רטובה, המשחה תתנהג ככרם לחות ותקרר המקום.

אחסון: יש לאחסן במקום מוצל או חשוך בטמפרטורת החדר.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “תאנה”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סובלים מבעיות עור שונות?

מתמודדים עם דלקות בגידים ובשרירים?

 

התקשרו עכשיו