טיפול בכוויות

טיפול בכוויות

כל מה שצריך לדעת על טיפול בכוויות

כוויה זו פגיעה בעור ובמקרים של כוויה עמוקה יותר, גם ברקמות שמתחת לעור. פגיעה זו נוצרת בשל מגע עם אש או עם חפץ חם מאוד. מוצקים חמים וגם נוזלים וגזים חמים עשויים לגרום לכוויה. גם זרם חשמל או קרינה עלולים לגרום לכוויה. הכוויה הפוגעת בגוף גורמת לכאבים ולסבל. עצמת הכאב קשורה לדרגת הכוויה וכן למיקום שלה בגוף. במקרה של כוויה יש צורך חשוב מאוד לתת טיפול בכוויות באופן מידי. טיפול בכוויה נעשה בהתאמה למצב ולדרגת החומרה של הכוויה. כאשר הכוויה היא שטחית ניתן לטפל בה בכוחות עצמכם. לא כן כאשר היא מלווה בשלפוחית. אז יש לפנות לטיפול רפואי כדי למנוע זיהומים וסיבוכים נוספים.

במקרה של כוויות שמש וכן כל כוויה שהיא, מומלץ לשטוף באופן מידי ומהיר ככל האפשר את מקום הכוויה במים זורמים. כך מופחת הנזק ונעצרת הכוויה מהתפשטות. טיפול מידי יגדיל את הסיכויים להחלמה מהירה וללא צלקת.

 

איך מטפלים בכוויות?

במקרה של כוויה חשוב מאוד לדעת כיצד לטפל ומהם הפעולות שחשוב לבצע אותן מהר ככל האפשר. צורת הטיפול המידי תוכל לעצור את הנזק של הכוויה ולסייע במניעת צלקת בעתיד. יש עצות שונות, אשר לא כולן אכן מומלצות לביצוע. שכן פעולות שונות עשויות לגרום לנזקים. אז מה כן עושים במקרה של כוויה? איך לטפל בכוויה?

 • טיפול בכוויות קלות- במקרה של כוויה לא גדולה בחומרה קלה – דרגה 1. ניתן להסתפק בטיפול עצמי שטיפה במים רבים ולאחר מכן מריחה של משחה בעלת אפקט מרגיע. קרם אלוורה מסייע מאוד בריפוי של כוויות קלות.
 • טיפול בכוויות שמש- כוויות שמש עלולות להיות כואבות מאוד ועשויות להתפרס על שטח גוף נרחב. הטיפול היעיל הוא מריחה של קרם לחות. קרם אלוורה עשוי לסייע מאוד בהקלה וגם בריפוי. חשוב מאוד לדעת שאין לפוצץ שלפוחיות. הפיצוץ הבלתי מבוקר עלול לגרום לזיהומים. ניתן להתקלח כרגיל ומומלץ להרבות בשתייה. במקרים חמורים יש לפנות לייעוץ רפואי.
 • טיפול בכוויה ממים רותחים- כוויה ממים רותחים עשויה להיות בדרגות חומרה שונות. תלוי בטמפרטורה של המים וכן בשטח הגוף שנחשף לחום הגבוה. הטיפול המידי יהיה שטיפה נדיבה במים זורמים. השטיפה תפחית את הנזקים ותעצור את ההתפשטות של הכוויה. לאחר שטיפה מספקת יש לראות את דרגת הכוויה ולפנות לטיפול אם מדובר על כוויה חמורה.
 • טיפול בכוויה מתנור- מגע ע מתכת חמה עלולה לגרום לכוויה חמורה. במקרה של נגיעה בתנור או בתבנית מתכת רותחת מומלץ לבצע שטיפה במים זורמים, תוך כדי שטיפה יחוש הנפגע בהקלה. לאחר שטיפה מספיקה יש לבדוק אם מדובר בכוויה חמורה. במקרה של שלפוחיות או במיה והכוויה גדולה יש לפנות לייעוץ רפואי.
 • טיפול בכוויה בלשון- כוויה בלשון נגרמת בשל מאכל רותח או שתייה של משקה חם מאוד. במקרה של כוויה בלשון ניתן להיעזר בגרגור של מי ברז. כמו כן צריכה של משככי כאבים נוזליים יסייעו ויקלו על הכאב.
 • טיפול בכוויה ביד – כוויה ביד היא רווחת, בשל העובדה הפשוטה שכף היד פעילה מאוד ונחשפת לסביבה וגם לסיכונים. במקרה של כוויה ביד מומלץ יהיה לשטוף במים זורמים ורק לאחר הקלה משמעותית לבדוק את הנזק. מריחה של קרם לחות וקרם אלוורה יסייעו בשיכוך הכאב ויקדמו בצורה משמעותית את הריפוי.

משחה לטיפול בכוויות

לאחר הטיפול הראשוני והרחיצה במים יש למצוא את הדרך להקל על הכאב, למנוע את התפשטות הכוויה הלאה על פני שטחי עור נוספים ולסייע לעור לרפא את עצמו במהירות האפשרית תוך מניעה של צלקות. לצורך השגת מטרות אלו מומלץ לעשת שימוש בקרמים שונים. קיימות משחות לכוויות מסוגים שונים. משחה נגד כוויות תרגיע את העור שנכווה, ותמנע נזקים נוספים. ידוע ומוכר בתחום זה הוא קרם המופק מצח האלוורה. סגולות המרפא של צמח האלוורה ידועות לכל, באין קרם אלוורה ניתן עשות שימוש בצמח עצמו. בקיעת הענף תגרום לנוזל הפנימי להישפך החוצה. התועלת של הנוזל הזה לכוויות היא רבה. משחה לטיפול בכוויות תיטיב את הרגשתו של הנפגע ותחליש את הכאב המורגש.

יש משחות לטיפול בכוויות שניתן לרכוש אותן ללא מרשם רופא הללו מיועדות להגשת עזרה ראשונה במקרה של כוויה. יש גם משחות שונות שניתן לטפל בהן רק לפי הנחית רופא. במקרה של כוויה חמורה יש לפנות לרופא ולקבל הנחיות לטיפול. פעמים ימליץ הרופא על משחה אחרת לצורך טיפול בכוויה. הטיפול שיוגש לנפגע הוא בהתאם לחומרת המצב. דרגת הכוויה והמראה שלה כמו גם השטח על פני העור שהיא מתפרסת. ככל שהטיפול המידי והסמוך למועד הכוויה יהיה מותאם יותר ויעיל יותר כך יימנעו צלקות בעתיד.

לאחר מריחה של משחות יש לבצע חבישה טובה כדי לשמור על היעילות של המשחה. מריחה נכונה של משחה יעילה, בתוספת חבישה טובה ונכונה תוכל לסייע מאו בקידום הריפוי המהיר והמלא של הכוויה. ולהחזרת העור למצבו הראשוני ללא צלקת. אמנם את הטיפול הראשוני תוכלו לבצע בכוחות עצמכם בבית, אך לאחר מכן, באם מדובר על כוויה חמורה או על כוויה באזור רגיש, יש לפנות לטיפול מקצועי. 

תרופות סבתא לכוויות

ויש גם תרופות סבתא לכוויות! תרופת סבתא לכוויות עשויה להקל בהחלט ולעזור להתמודד עם הכאב של הכוויה. יש לפעול בזהירות ולוודא כי התרופות הללו ללא סיכונים. שכן יש דעות הסוברות שיש תרופות סבתא שונות שעשויות לגרום לנזקים, ולהחריף את המצב. ניתן למרוח חלבון ביצה. גם מריחה של יוגורט קר עשויה להועיל, וכן גרוד של תפוח אדמה על אזור הכוויה עשוי לקדם את הריפוי.

כליל חורש

כליל חורש

5 מתוך 5 מבוסס על 1 דירוגי לקוח
(חוות דעת לקוח 1)

55.0099.00

חובה להניח את המשחה בכל בית על מדף במטבח, כדי שתהא בהישג יד ! ייעוד: כאשר שורף בעור, יובש, שפשפות,

נקה
מק"ט: אין מידע
klil-hahoresh

תיאור מוצר

יעוד: כאשר שורף בעור, יובש, שפשפות, עקיצות, גירודים, חתכים בקצות האצבעות, מכות יבשות, בעיות מחומרי ניקוי, אודם ונפיחות באזור העפעפיים , לנגיעה בדברים רותחים, נפיחויות , להסרת קליפות עור יבש ומגרד, לגב, לכפות הידיים והרגליים, עוזר להקלה לאחר נפילות כואבות, לבעיות בשפתיים ופה.

תכונות: קוסמטי, עדין, מהיר פעולה, מרגיע, נספג טוב, מתאים לעור, מזין, ללא חומרים משמרים, ללא תוספים כימים.

להתזה של שמן חם, מגע עם אש וגופי חימום: להרטיב את המקום במים, ולמרוח בעדינות את המשחה על העור. המשחה תסלק את האדמומיות, תרגיע את המקום כך שאחרי שעה קלה לא יהיה כל סימן.

יובש עם פיצוצים בעור: יש להרטיב את העור במים ולעסות את המשחה כמה פעמים ביום – ערב ובוקר , אפשר גם בחבישה, או פלסטר, לשם מניעת הכתמת הבגדים.

שפשופים: מריחה קלה והספגתה בעור, אפשר לחבוש את המקום לאחר המריחה.

לעור הפנים: המשחה קוסמטית מאוד, מזינה, משווה לעור מראה צעיר. להספגה מהירה – יש להרטיב את העור ולעסות. המשחה תתנהג כמו קרם לחות לפנים, ותיספג מהר. טוב למרוח סרום 'אסתר' לפנים לפני מריחת המשחה, לשם טיפול בשכבות העמוקות של העור.

אודם באזור העפעפיים: עם תחילת הנפיחות והאודם יש למרוח את המשחה חיצונית מעל העפעף שלוש פעמים ביום.

עקיצות וגירודים: מוריד נפיחויות ומסלק גירודים, יש למרוח נקודתית על המקום הנפוח.

אחסון: יש לאחסן במקום מוצל או חשוך בטמפרטורת החדר.

מידע נוסף

משקל 80 kg

סקירה 1 על כליל חורש

 1. 5 מתוך 5

  :

  מוצר מצוין מאוד ממליץ הייתה לי עקיצה שלא עברה רק זה עזר

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סובלים מבעיות עור שונות?

מתמודדים עם דלקות בגידים ובשרירים?

 

התקשרו עכשיו