טיפול בשעורה בעין

טיפול בשעורה בעין

כל מה שצריך לדעת על טיפול בשעורה בעין

שעורה בעין נוצרת כאשר ישנה חסימה בבלוטות השומן שבזקיקי הריסים, וברוב המקרים, החסימה נובעת מזיהום חיידקי. חסימת בלוטות השומן גומרת להצטברות ההפרשות האמורות לצאת דרך זקיקי הריסים, וכפועל יוצא מכך נוצרת הצטברות שמנית בקצה העפעף.

שעורה היא אחת מהתופעות הזיהומיות הנפוצות ביותר, ועל פי נתונים כאלו ואחרים, כמעט כל אדם עתיד לסבול משעורה לפחות פעם אחת במהלך חייו, כאשר ישנם לא מעט אנשים הסובלים משעורה באופן תכוף ותדיר.

 

האם שעורה מדבקת?

השעורה בעין שבין יתר מאפייניה נכללים: עיניים דומעות, נפיחות קלה, אדמומיות באזור העפעף, כאב קל בעפעף ורגישות לאור יום או אור מלאכותי, היא אומנם איננה תופעה זיהומית מדבקת, אך יחד עם זאת, שעורה בעין מדבק במקרים בהם השעורה מתפתחת לדלקת עיניים. 

שעורה בעין איך מטפלים?

טיפול בשעורה בעין מתאפשר באמצעות מספר שיטות הכוללות בין היתר: שעורה בעין טיפול מונע, טיפול תרופתי באמצעות תרופה לשעורה בעין, טיפול באמצעות משחות ותכשירים שונים וגם באמצעות טיפול טבעי. על מנת למנוע את התפתחותה של השעורה בעין, חשוב להקפיד על היגיינה יומיומית של סביבת העין, ואת זאת ניתן לבצע בעזרת תכשירים המיועדים לניקוי סביבת העין.

חשוב לדעת:

  • במקרים בהם השעורה כבר החלה להיווצר בסביבת העין, חשוב שתמנעו מגירוד העין, וזאת מכיוון שפעולת הגידור וכל נגיעה באזור העין עלול להחמיר את המצב ולהגביר את הזיהום.
  • שעורה בעין טיפול מהיר מתאפשרת אך ורק במקרים בהם השעורה הינה חיצונית, בכל מקרה בו השעורה נוצרת בבלוטות העמוקות יותר של העפעף, גם תסמיני השעורה הינם חמורים ומורכבים יותר וגם הדרך הטיפולית חייבת לעבור דרך בדיקה רפואית אצל רופא עיניים.
  • במקרים חמורים של שעורה בעין בהם דרכי הטיפול המסורתיות אינן פועלות יש לבצע ניתוח במסגרתו מתבצע ניקוז של השעורה. 

תרופות לשעורה בעין

תרופה לשעורה היא ברוב המקרים תכשיר אנטיביוטי המגיע בצורת משחה הניתנת למריחה על החלק החיצוני של העין. תרופה זו יעילה לטיפול בשעורה, וזאת בשילוב ניקוי יסודי של סביבת העין באמצעות תכשירי ניקוי סבוניים. 

תרופה טבעית לשעורה בעין

אחת מהדרכים הטבעיות להתמודדות עם שעורה בעין היא באמצעות חימום יבש של סביבת העין. החימום מתבצע באמצעות הנחת מטילת חמה (לא רותחת חלילה) על גבי העין, כאשר על פעולת החימום יש לחזור בין שלוש לחמש פעמים ביום לאורך של 5 עד 10 דקות בכל פעם. 

תרופות סבתא לשעורה בעין

תרופות סבתא לשעורה הן רבות ומגוונות והן כוללות בין היתר: הנחת שקיק תה לחה על גבי העין, הנחת חתיכה קטנה של שום על גבי העין, טבילת צמר גפן במיץ לימון או שמן קיק ולאחר מכן מריחת צמר הגפן מסביב לעין. 

כליל חורש

כליל חורש

5 מתוך 5 מבוסס על 1 דירוגי לקוח
(חוות דעת לקוח 1)

55.0099.00

חובה להניח את המשחה בכל בית על מדף במטבח, כדי שתהא בהישג יד ! ייעוד: כאשר שורף בעור, יובש, שפשפות,

נקה
מק"ט: אין מידע
klil-hahoresh

תיאור מוצר

יעוד: כאשר שורף בעור, יובש, שפשפות, עקיצות, גירודים, חתכים בקצות האצבעות, מכות יבשות, בעיות מחומרי ניקוי, אודם ונפיחות באזור העפעפיים , לנגיעה בדברים רותחים, נפיחויות , להסרת קליפות עור יבש ומגרד, לגב, לכפות הידיים והרגליים, עוזר להקלה לאחר נפילות כואבות, לבעיות בשפתיים ופה.

תכונות: קוסמטי, עדין, מהיר פעולה, מרגיע, נספג טוב, מתאים לעור, מזין, ללא חומרים משמרים, ללא תוספים כימים.

להתזה של שמן חם, מגע עם אש וגופי חימום: להרטיב את המקום במים, ולמרוח בעדינות את המשחה על העור. המשחה תסלק את האדמומיות, תרגיע את המקום כך שאחרי שעה קלה לא יהיה כל סימן.

יובש עם פיצוצים בעור: יש להרטיב את העור במים ולעסות את המשחה כמה פעמים ביום – ערב ובוקר , אפשר גם בחבישה, או פלסטר, לשם מניעת הכתמת הבגדים.

שפשופים: מריחה קלה והספגתה בעור, אפשר לחבוש את המקום לאחר המריחה.

לעור הפנים: המשחה קוסמטית מאוד, מזינה, משווה לעור מראה צעיר. להספגה מהירה – יש להרטיב את העור ולעסות. המשחה תתנהג כמו קרם לחות לפנים, ותיספג מהר. טוב למרוח סרום 'אסתר' לפנים לפני מריחת המשחה, לשם טיפול בשכבות העמוקות של העור.

אודם באזור העפעפיים: עם תחילת הנפיחות והאודם יש למרוח את המשחה חיצונית מעל העפעף שלוש פעמים ביום.

עקיצות וגירודים: מוריד נפיחויות ומסלק גירודים, יש למרוח נקודתית על המקום הנפוח.

אחסון: יש לאחסן במקום מוצל או חשוך בטמפרטורת החדר.

מידע נוסף

משקל 80 kg

סקירה 1 על כליל חורש

  1. 5 מתוך 5

    :

    מוצר מצוין מאוד ממליץ הייתה לי עקיצה שלא עברה רק זה עזר

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סובלים מבעיות עור שונות?

מתמודדים עם דלקות בגידים ובשרירים?

 

התקשרו עכשיו